Logo Fundcaji Młodzież dla Chrystusa

Dzieciaki Z Trójkąta Mają Moc!

„Dzieciaki z Trójkąta mają moc!” to projekt skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat oraz 13-18 lat, a także ich rodzin i społeczności lokalnej.

W ramach projektu realizujemy następujące cykle tematyczne:

„Zostań superbohaterem i uratuj świat!” to warsztaty, które poświęciliśmy tematyce ekologii, zmianom klimatycznym, ginięciu ekosystemów i wymieraniu gatunków. Jednym z efektów jest publikacja/poradnik pt.: „Jak uratować świat? Patenty dzieciaków z Trójkąta”.

„Dzieciaki projektują!” to warsztaty, które zakładają popularyzowanie nowego modelu uczestnictwa w kulturze wykorzystującego nowoczesne technologie. Jednym z efektów jest aplikacja do gogli z wirtualną rzeczywistością, którą współtworzyli uczestnicy zajęć.

W trakcie cyklu grupa dzieci i młodzieży uczestnicząca w warsztatach, wspólnie pracowała nad stworzeniem scenariusza i zadań do aplikacji web oraz aplikacji 3D. Są oni również współtwórcami materiałów filmowych i zdjęć. Aplikacja webowa dostępna jest na: https://dzieciakimajamoc.pl/, a wersję 3D można odtworzyć za pomocą gogli VR.

„Odkryj swoje super moce!”. Wiemy, że każdy dzieciak ma talent, jednak nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. W trakcie warsztatów będziemy udowadniać, że w każdym z nas drzemią niezwykłe moce. Zwieńczeniem cyklu będzie publikacja „Dzieciaki z Trójkąta mają moc!”, którą aktywnie będą współtworzyli uczestnicy projektu.

„Wszędzie dobrze, ale na Trójkącie najlepiej!” to cykl warsztatów i wycieczek pokazujących lokalne dziedzictwo. W trakcie kreatywnych warsztatów terenowych, które będą miały miejsce na Trójkącie odwiedzimy znane i nieznane miejsca na osiedlu, poznamy jego architekturę, przyrodę i historię.

Konkurs fotograficzny „Mój Trójkąt”.

REGULAMIN KONKURSU

Zgłoszone w ramach konkursu prace

Zwycięskie fotografie:

W ramach projektu odbyły się aż dwa wydarzenia finałowe:

Projekt „Dzieciaki z Trójkąta mają moc!” finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Program Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Skip to content